DATA:12 października 2019
CZAS:18:00
MIEJSCE: ul. Piotra Niedurnego 69, Ruda Śląska Śląskie 41-709, Polska
kwartet DankArt & Łukasz Kurek 12 października 2019

 

 

JOOO6059

„DankArt…owo i jazzowo” 

Jazz, blues, swing na smyczki i perkusję

W programie wyjątkowy, muzyczny melanż energii standardów muzyki rozrywkowej, utworów evergreen i ponadczasowego brzmienia kwartetu smyczkowego z towarzyszeniem znakomitego perkusisty Łukasza Kurka.

Muzyka wymienionych gatunków zawsze była formą wyrażania indywidualności i nośnikiem mocnego przekazu. Solidne brzmienie, dostrojone do szybkiego tempa muzyki i wesołego charakteru piosenek często przeplatało się z delikatnym, czasem melancholijnym nastrojem ballad. Big Bandy prowadzone przez tak legendarnych muzyków jak Duke Ellington, Tommy Dorsey czy Count Basie były ikonami ówczesnej muzyki, a ich twórczość urosła do symbolu radości i ukojenia podczas Wielkiego Kryzysu USA. Ogromny wpływ wywarła tez na kolejne pokolenia muzyków. Własnym torem od ponad trzech stuleci rozwija się forma kwartetu smyczkowego w muzyce, nie przestając fascynować twórców i słuchaczy. A co jeśli połączyć oba nurty?

łukasz kurek

Łukasz Kurek, perkusista – muzyk wszechstronny nie zamykający się w jednym gatunku muzycznym, poruszający się swobodnie m.in. w takich stylach jak fusion, jazz, blues, gospel, pop, rock, latin music. Jest absolwentem katowickiego Instytutu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej gdzie studiował pod kierunkiem dra Adama Buczka.

 

 

 

 

 

 

https://www.mckrudasl.pl/index.php/repertuar/pazdziernik/1008-dankart-owo-i-jazzowo

Dodaj komentarz

2015 kwartet-dankart.pl © All rights reserved ⋆ Projektowanie Panpixel.com